Linkek a témában:
A hiphopot nem lehet megölni: Cypress Hill, beszélgetés (2008.07.04.)
A Cypress Hill soha nem kurvult el, és ez már bőven elég ahhoz, hogy 10 éve rendületlenül várjam őket a Szigetre. A hét stúdióalbumukkal nem nevezhetők a rapipar őrült napszámosainak, viszont minden albumukon van 3-4 örökbecsű nóta. Óriási mázli volt, mert éppen Big Daddy Laca helyére ülhettem, aki lekezelt a Cypress Hillel, a zenekarral, akitől a Kartell korai szakaszában nem keveset vettek át. Négyen ültek a fáklyákkal körbe vett asztalnál, és pont a különleges hangú, kicsit nazális B-Real mellé kerültem. A mexikói apától és afro-kubai anyától származó Louis Feese a latino hiphop mindenese: alapító, kultikus alak, producer, szóval egy ilyen 110 kilós apafigura. A rap és a rockzenét a Judgment Night óta keverő Cypress Hill több albumon is bemutatta, mire jó a crossover. Az agresszív hiphopot játsszó B-Realék Black Sabbathon és Led Zeppelinen nőttek fel, úgyhogy szerinte ezen semmi meglepő nincsen, ahogy azon sem, hogy a Limp Bizkiten keresztül a Linkin Parkig sokan átvették ezt. Itt felmerült, hogy vajon inkább lenne-e rocksztár? „Soha, az én világom a rap, csak ezt csinálnám.” A Cypress Hill 1988-ban alakult meg, amikor a DVX-ből kilépett Mellow Man Ace. Azóta Sen Doggal és Dj Muggs-zal tolják együtt, hozzájuk 1994-ben csatlakozott Eric Bobo.
A hiphopot nem lehet megölni: Cypress Hill, beszélgetés (2008)
A Cypress Hill soha nem kurvult el, és ez már bőven elég ahhoz, hogy 10 éve rendületlenül várjam őket a Szigetre. A hét stúdióalbumukkal nem nevezhetők a rapipar őrült napszámosainak, viszont minden albumukon van 3-4 örökbecsű nóta.
Till Death Do Us Part (2004)
Egyik részében populáris, másik, nagyobb részében igazi döngölős gettó rap albummal jelentkezett az új generációs rap hullám egyik legrégibb, és máig legaktívabb bandája, a Los Angeles-i Cypress Hill.